Virtuální měnu bitcoin lze od středy nakupovat prostřednictvím poboček České pošty a terminálů Sazky.

Celkově služba EasyCoin nabízí téměř 8000 platebních míst, uvedla společnost world BTC business, která ji provozuje.

Dosud bylo možné fyzicky kupovat bitcoiny jen na speciálně uzpůsobených samoobslužných automatech. Jejich počet se pohyboval v jednotkách a byly pouze ve velkých městech. Nyní se tato síť výrazně rozšíří.

Zájemce o nákup bitcoinu si na internetové adrese https://easycoin.wbtcb.com zvolí, za kolik korun chce bitcoiny objednat, zadá číslo své bitcoinové peněženky a po potvrzení objednávky obdrží identifikační číslo platby. Na základě čísla provede úhradu na pobočce České pošty a po jejím potvrzení se zakoupené bitcoiny zašlou do jeho elektronické peněženky.

Pokud bude klient chtít využít služeb terminálů Sazky, vytiskne si objednávku s čárovým kódem a bitcoiny se zašlou do jeho bitcoinové peněženky po zaplacení na terminálu.

Limit pro jednorázový obchod je od 500 do 25 000 korun a není k němu nutná žádná osobní identifikace klienta.

Službu EasyCoin lze využít pouze pro nákup bitcoinů. Prodej bitcoinu je možné realizovat v klientském centru wBTCb v Praze, nebo prostřednictvím rámcové smlouvy. Ta umožňuje obchodování s virtuálními měnami také právnickým osobám, které pro zadávání pokynů mohou používat i datové schránky.

Systém plateb se realizuje prostřednictvím platebního kanálu SuperCash, který slouží ke zprostředkování hotovostních plateb mezi obchodníkem a zákazníkem internetového obchodu.

Společnost world BTC business se spuštěním služby EasyCoin stává nejkomplexnějším domácím poskytovatelem služeb v oblasti obchodování s virtuálními měnami.

Internetovou měnu bitcoin vytvořil v roce 2009 anonymní vývojář používající pseudonym Satoši Nakamoto. Měna je navržena tak, aby ji nikdo nemohl ovlivňovat, tedy ani vlády a centrální banky. Její hodnota závisí na důvěře lidí v tuto měnu.

Celkové množství peněz je konečné a jeho uvolňování do oběhu je definováno matematickými zákony.