Začnou v Los Angeles v Kalifornii, pojedou přes texaský Austin a po deseti dnech dojedou do Washingtonu D.C. Už potřetí se letos vydá dvacítka mladých lidí na cestu přes Spojené státy americké. Nová představa road tripu v sobě skrývá podnikatelský inkubátor na kolečkách Millennial Trains Project zaměřený na podporu myšlení mladých lidí, kteří chtějí změnit místo, kde žijí.

V rámci cesty se vlak zastavuje v jednotlivých městech a mladí mají možnost mluvit s tamními podnikateli. Celou cestu je doprovázejí zkušení lektoři. "Je to vnitřní i vnější cesta, je to opravdu zkušenost, která upozorňuje na nové oblasti," říká zakladatel neziskové organizace Millennial Trains Project Patric Down. Projekt podporují firmy jako globální konzultační společnost McKinsey & Company nebo kanadský průmyslový koncern Bombardier.

Pojízdný inkubátor je jedním z letošních programů určený pro mladé, ale i pro firmy hledající talenty. A ukazuje se, že je to jedna z možností, jak přilákat nové zaměstnance nebo podpořit kreativní nápady. Podobně na zástupce takzvaných millennials (lidí narozených mezi léty 1986 až 1994) cílí i letošní zahraniční konference Union’s Millennial Leaders Project.

Zbývá vám ještě 60 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se