Nejzajímavější úrokové sazby pod dvouprocentní hranicí nabízejí na pobočkách dvě banky: UniCredit Bank nabízí hypoteční úvěr se sazbou 1,69 % a mBank se sazbou 1,84 %, zjistil v průzkumu týdeník Ekonom.

Obě nabídky jsou ale navázané na využívání dalších služeb, zejména pak pojištění úvěru, které splácení hypotéky dále prodražuje. Podmínkou je i sjednání nejvýhodnější doby fixace úrokové sazby, což je v případě UniCredit Bank pět let a v případě mBank tři roky.

Redaktor Ekonomu v rámci průzkumu trhu obešel 10 bank, které v Česku prodávají nejvíce hypoték, a oslovil je ve všech případech se stejným zadáním: žádostí o poskytnutí hypotečního úvěru mladému páru dvou třicátníků s jedním dítětem.

S hrubým měsíčním příjmem manžela 40 tisíc korun a rodičovským příspěvkem manželky si v modelovém příkladu chtěli pořídit třípokojový byt o výměře 70 metrů čtverečních na okraji Prahy v hodnotě 2,5 milionu korun. Půjčit chtěli – za co nejvýhodnějších podmínek – dva miliony, zbytek chtěli financovat z vlastních zdrojů. Stejné zadání Ekonom zaslal do bank elektronicky a vyzkoušel i hypoteční srovnávače.

Zbývá vám ještě 60 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se