Celou třetinu objemu zlata, které loni nakoupily centrální banky, nakoupila centrální banka v Moskvě. Rusko tak za cenný kov utratilo nejvíc od rozpadu Sovětského svazu. Vyplývá to z výroční zprávy o trhu se zlatem společnosti Thomas Reuters, o které informoval deník Financial Times.
Ze zprávy vyplývá, že ruská centrální banka v prvních 11 měsících minulého roku nakoupila 152 tun zlata v hodnotě 6,1 miliardy dolarů, což je 123procentní meziroční nárůst.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.










