Celou třetinu objemu zlata, které loni nakoupily centrální banky, nakoupila centrální banka v Moskvě. Rusko tak za cenný kov utratilo nejvíc od rozpadu Sovětského svazu. Vyplývá to z výroční zprávy o trhu se zlatem společnosti Thomas Reuters, o které informoval deník Financial Times.

Ze zprávy vyplývá, že ruská centrální banka v prvních 11 měsících minulého roku nakoupila 152 tun zlata v hodnotě 6,1 miliardy dolarů, což je 123procentní meziroční nárůst.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se