Velký zájem projevují dopravci o železniční cestu z Plzně do Mostu. Jde o první dotovanou trať v dálkové dopravě, na které by mohl jezdit někdo jiný než České dráhy.

Ministr dopravy Dan Ťok (za ANO) totiž vypsal soutěž na nového dopravce, který bude státem objednané rychlíky mezi Plzní a Mostem jako jediný provozovat. A to od prosince příštího roku na dalších 15 let.

"Arriva má zájem zúčastnit se výběrového řízení na provozování linky dálkové dopravy Plzeň-Most. Skupina Deutsche Bahn (pod niž Arriva spadá - pozn. red.) má k dispozici různé typy motorových jednotek, které by mohly vyhovovat podmínkám zadávacího řízení," řekl HN obchodní ředitel Arrivy Jiří Nálevka. Konkrétní rozhodnutí o podání nabídky ale učiní až poté, co se důkladně seznámí se zadávací dokumentací.

Z ní vyplývá, že největší váhu, konkrétně 92procentní, bude mít při hodnocení nabídek to, jak velké dotace budou dopravci žádat. Ministerstvo předpokládá, že za patnáctiletý provoz vyplatí na této podpoře 695 milionů korun.

Mezi další požadavky výběrového řízení patří zajištění vagonů 1. třídy, dostupnost internetového připojení či existence zásuvek.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné za 30 Kč
  • První 2 měsíce za 30 Kč měsíčně, poté za 159 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.