Jihokorejský výrobce elektroniky Samsung Electronics zmrazí pro letošní rok mzdy zaměstnancům v Jižní Koreji. Firma se k tomuto kroku uchýlila poprvé po šesti letech, protože její zisk kvůli rostoucí konkurenci klesá.

Jihokorejský gigant v lednu oznámil, že loni jeho zisk poprvé od roku 2011 klesl. Důvodem byl pokles podílu na trhu s chytrými telefony na úkor nového přístroje iPhone firmy Apple levnější konkurence z Číny.

Samsung naposledy zmrazil platy zaměstnancům v roce 2009 kvůli obavám z dopadu globální finanční krize. Od té doby platy ve firmě rostly, napsala agentura Reuters.

Samsung již dříve oznámil, že zmrazí mzdy manažerům. Podle posledních dostupných údajů měla firma na konci roku 2013 v Jižní Koreji 93 928 zaměstnanců.

Čistý zisk Samsungu se loni snížil o 23,2 procenta na 23,4 bilionu wonů (516,9 miliardy Kč). Provozní zisk divize mobilních telefonů, která je hlavní divizí firmy, se v samotném čtvrtém čtvrtletí meziročně propadl o 64 procent na 1,96 bilionu wonů.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist