Trh průmyslových nemovitostí ve střední Evropě narostl během deseti let čtyřikrát. Nyní je v regionu 17,8 milionu metrů čtverečních moderních průmyslových ploch, uvedla na středeční tiskové konferenci realitní poradenská společnost Cushman & Wakefield.

Z toho jen v Česku bylo na konci loňského roku 4,88 milionu metrů čtverečních ploch. To je ještě více, než bylo před deseti lety v Česku, Polsku, na Slovensku, v Maďarsku a Rumunsku dohromady. V roce 2005 bylo v těchto pěti zemích k pronájmu 4,6 milionu metrů čtverečních těchto ploch.

"Dostali jsme se do silné dekády v oblasti průmyslových nemovitostí. Celý průmyslový sektor ve střední Evropě je podpořen v evropském měřítku nadprůměrným růstem HDP - průměr středoevropských zemí před deseti lety byl zhruba na 52 procentech průměru EU. Nyní se pohybujeme na 68 procentech," poznamenal vedoucí středoevropského průmyslového týmu Cushman & Wakefield Ferdinand Hlobil.

Podle něj střední Evropa urazila obrovský kus a má nakročeno k dalšímu růstu. Region se tak pomalu dotahuje na Německo, kde je nyní kolem 22 milionů metrů čtverečních moderních průmyslových ploch.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist