Laboratoř Nadace Vodafone podpořila na konci února už druhou desítku neziskových organizací a sociálních podniků, které využívají technologie pro pozitivní změny ve společnosti. Program trval pět měsíců a během pravidelných workshopů se účastníci učili, jak svůj nápad ověřit, nastartovat projekt a najít platící zákazníky. Letošní ročník byl již druhý, který Vodafone v Česku uspořádal. 

"Z předchozích zkušeností víme, že pro rozvoj a využití technologií pro pozitivní změny ve společnosti nestačí jen finanční podpora dobrého nápadu. Klíčové je doprovodit financování i nefinanční podporou. Proto jsme založili akcelerátor pro sociální start-upy, propojujeme je s mentory a pomocí experimentů vedeme k udržitelnému obchodnímu modelu a růstu," vysvětluje Ondřej Zapletal, ředitel Nadace Vodafone, princip programu Laboratoř Nadace Vodafone. Projekt získal i 50 tisíc korun, které mohou autoři využívat pro další rozvíjení a experimenty. 

Ocenění poroty, ve které zasedli zástupci investorů, technologických firem i médií, si ze slavnostního večera odnesli zástupci projektu Disway. Ten provozuje mezinárodní sociální síť pro vozíčkáře, kteří chtějí cestovat a potřebují specifické informace o dostupnosti navštěvovaných míst. Kromě přehledu bezbariérových destinací portál zejména propojuje handicapované cestovatele mezi sebou. 

Zbývá vám ještě 40 % článku
Předplatné za 40 Kč na 4 týdny
  • První měsíc za 40 Kč, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se