Po deseti letech končí v česko-slovenské investiční skupině Penta jeden z důležitých manažerů Václav Brož. Jedná se o další odchod člověka, který je spojen se sázkovou společností Fortuna, jednou z hlavních investic Penty. Brožův odchod Hospodářským novinám potvrdil mluvčí Penty Ivo Mravinac. "Václav Brož končí své působení v Pentě, dál bude spolupracovat externě, zejména při dalším rozvoji Fortuny," uvedl Mravinac. 

Podle Brože za rozhodnutím odejít z investiční skupiny stojí několik důvodů. "Po deseti letech působení v Pentě cítím, že nastal čas pro změnu. Je mi čtyřicet, je to poslední čas, kdy se můžu pustit do vlastních investic. Navíc se mi narodilo druhé dítě a chci se víc věnovat rodině," řekl Brož, který by si měl z Penty podle odhadu HN odnést desítky milionů korun.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se