Po deseti letech končí v česko-slovenské investiční skupině Penta jeden z důležitých manažerů Václav Brož. Jedná se o další odchod člověka, který je spojen se sázkovou společností Fortuna, jednou z hlavních investic Penty. Brožův odchod Hospodářským novinám potvrdil mluvčí Penty Ivo Mravinac. "Václav Brož končí své působení v Pentě, dál bude spolupracovat externě, zejména při dalším rozvoji Fortuny," uvedl Mravinac.
Podle Brože za rozhodnutím odejít z investiční skupiny stojí několik důvodů. "Po deseti letech působení v Pentě cítím, že nastal čas pro změnu. Je mi čtyřicet, je to poslední čas, kdy se můžu pustit do vlastních investic. Navíc se mi narodilo druhé dítě a chci se víc věnovat rodině," řekl Brož, který by si měl z Penty podle odhadu HN odnést desítky milionů korun.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.












