Největší akvapark na Moravě, Aqualand Moravia u Pasohlávek u Brna, fungoval loni první kompletní sezonu. V té jej navštívilo 550 tisíc lidí. Tržby dosáhly 170 milionů korun.

Investice do výstavby areálu, který pro veřejnost otevřel v létě 2013, spolkla 1,2 miliardy korun. Má se vrátit až za několik let. Rok 2014 pro společnost TMR, která Aqualand provozuje na základě manažerského kontraktu s investorem ŽS Real, každopádně skončil alespoň v provozním zisku. Loňský rok byl a ten letošní je a bude ještě ve znamení investic. Pak by měl svět vodních atrakcí začít vydělávat.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se