Největší akvapark na Moravě, Aqualand Moravia u Pasohlávek u Brna, fungoval loni první kompletní sezonu. V té jej navštívilo 550 tisíc lidí. Tržby dosáhly 170 milionů korun.
Investice do výstavby areálu, který pro veřejnost otevřel v létě 2013, spolkla 1,2 miliardy korun. Má se vrátit až za několik let. Rok 2014 pro společnost TMR, která Aqualand provozuje na základě manažerského kontraktu s investorem ŽS Real, každopádně skončil alespoň v provozním zisku. Loňský rok byl a ten letošní je a bude ještě ve znamení investic. Pak by měl svět vodních atrakcí začít vydělávat.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.







