České lázeňství podle týdeníku Ekonom prochází restartem. Po nedávných drsných škrtech se nyní lázně dočkaly masivnější podpory ze strany ministerstva zdravotnictví. Díky tomu počty pacientů léčených na náklady pojišťoven narůstají o více než polovinu.

A tím to nekončí. Škrty v lázeňské péči zavedené tehdejším ministrem zdravotnictví Leošem Hegerem nepřímo donutily lázeňské podniky k masivnímu "lovu" komerčních klientů doma i v cizině. "Většina lázní musela po škrtech změnit svůj přístup, více investovala, aby se stala atraktivní," říká Vladimír Odehnal, předseda představenstva Priessnitzových léčebných lázní v Jeseníku. A dopad těchto investic se podle něho nejvýrazněji projeví po dvou až třech letech, což právě nastává. České lázně by tak s trochou nadsázky mohly v roce 2015 prožít zlatou sezonu.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se