České lázeňství podle týdeníku Ekonom prochází restartem. Po nedávných drsných škrtech se nyní lázně dočkaly masivnější podpory ze strany ministerstva zdravotnictví. Díky tomu počty pacientů léčených na náklady pojišťoven narůstají o více než polovinu.
A tím to nekončí. Škrty v lázeňské péči zavedené tehdejším ministrem zdravotnictví Leošem Hegerem nepřímo donutily lázeňské podniky k masivnímu "lovu" komerčních klientů doma i v cizině. "Většina lázní musela po škrtech změnit svůj přístup, více investovala, aby se stala atraktivní," říká Vladimír Odehnal, předseda představenstva Priessnitzových léčebných lázní v Jeseníku. A dopad těchto investic se podle něho nejvýrazněji projeví po dvou až třech letech, což právě nastává. České lázně by tak s trochou nadsázky mohly v roce 2015 prožít zlatou sezonu.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.











