Vůle pro vznik celoevropské unie pro energetiku existuje, tvrdí místopředseda Evropské komise a garant čerstvých debat o nové energetické unii Maroš Šefčovič.

"Mým úkolem bude rozšířit pohled ministrů energetiky z národního na evropský," říká v rozhovoru pro Hospodářské noviny Šelfčovič. Ve čtvrtek vystoupil na Pražském energetickém fóru 2015.

Na letošní rok už chystá odbornou diskuzi o velké reformě celého evropského energetického trhu, který by měl řešit mimo jiné i otázky podpor obnovitelných zdrojů a vysokých cen za elektřinu.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se