Vůle pro vznik celoevropské unie pro energetiku existuje, tvrdí místopředseda Evropské komise a garant čerstvých debat o nové energetické unii Maroš Šefčovič.
"Mým úkolem bude rozšířit pohled ministrů energetiky z národního na evropský," říká v rozhovoru pro Hospodářské noviny Šelfčovič. Ve čtvrtek vystoupil na Pražském energetickém fóru 2015.
Na letošní rok už chystá odbornou diskuzi o velké reformě celého evropského energetického trhu, který by měl řešit mimo jiné i otázky podpor obnovitelných zdrojů a vysokých cen za elektřinu.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.












