Akcie rostou raketovým tempem, indexy Nikkei, Dow Jones nebo Nasdaq trhají rekordy. Stále úpěnlivěji vyvstává otázka, zdali je tento růst podložený vývojem reálné ekonomiky, nebo se centrálním bankám daří pouze nafukovat velkou bublinu, jež v blízké budoucnosti splaskne jako ta internetová na přelomu milénia či hypoteční před sedmi lety. 

Podle názoru několika renomovaných expertů je jen otázkou času, kdy se akciové trhy začnou propadat, a to o více než 50 procent. "Neměli bychom být překvapeni blížícími se burzovními propady," uvádí Mark Spitznagel, jenž spravuje hedgeové fondy. Mark Spitznagel dokázal předpovědět krizi v roce 2008 a díky svému umu na ní dokázal vydělat přes miliardu dolarů.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se