Viceguvernér České národní banky Mojmír Hampl obhajoval na Exportním fóru v Mladých Bucích na Trutnovsku před zástupci českých exportérů intervence z listopadu roku 2013. Podle něj byly intervence účinné a ekonomice jednoznačně pomohly.
"Intervence byla logickým pokračováním toho, co jsme dělali od roku 2008, kdy jsme soustavně uvolňovali měnovou politiku," uvedl Hampl. Centrální banka během té doby postupně snižovala v reakci na zhoršující se ekonomické podmínky základní úrokovou sazbu až na takzvanou technickou nulu. V současnosti ji drží na úrovni 0,05 procenta.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.










