Viceguvernér České národní banky Mojmír Hampl obhajoval na Exportním fóru v Mladých Bucích na Trutnovsku před zástupci českých exportérů intervence z listopadu roku 2013. Podle něj byly intervence účinné a ekonomice jednoznačně pomohly.

"Intervence byla logickým pokračováním toho, co jsme dělali od roku 2008, kdy jsme soustavně uvolňovali měnovou politiku," uvedl Hampl. Centrální banka během té doby postupně snižovala v reakci na zhoršující se ekonomické podmínky základní úrokovou sazbu až na takzvanou technickou nulu. V současnosti ji drží na úrovni 0,05 procenta.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se