Na svých cestách po Evropě si bratři Vítek a Filip Ježkovi všimli, že v každém velkém městě funguje systém sdílených kol.

"Vrátili jsme se domů a tady pořád nic. Hlavní překážkou v Praze bylo údajně rozmístění stojanů, které by bylo nutné domluvit s jednotlivými městskými částmi. A proto jsme se rozhodli založit bikesharing bez stojanů," říká Vítek Ježek.

A protože pracuje ve firmě manGoweb, která vyvíjí mobilní aplikace, rozhodli se přijít se sdílením kol právě přes ně.

Tak vzniklo sdružení Rekola, které bude mít v letošní sezoně kola ke sdílení v pěti českých městech – Praze, Brně, Olomouci, Pardubicích a nově také v Hradci Králové. 

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se