Zprávy ze světa peněz a byznysu, které dnes stojí za pozornost:

Český statistický úřad zveřejní výsledky konjunkturálního průzkumu za duben 2015.

09:00 Valná hromada a. s. Koh-i-noor má na programu mimo jiné rozhodnutí o návrhu na přechod všech ostatních účastnických cenných papírů na hlavního akcionáře včetně rozhodnutí o výši protiplnění.

10:00 Valná hromada České spořitelny. Z programu: volba předsedy valné hromady, zpráva o činnosti a stavu majetku v roce 2014, obchodní a finanční plán na rok 2015, nekonsolidovaná účetní závěrka za rok 2014 a další.

09:00 Pokračuje odročené líčení v případu údajně nezákonně vydané licence na výrobu elektřiny fotovoltaické elektrárně ve Veselí nad Moravou.

Tokio (Japonsko): Japonská automobilka Mazda Motor zveřejní hospodářské výsledky za čtvrté finanční čtvrtletí.

Riga (Lotyšsko): Setkání ministrů financí eurozóny. Ministři by měli jednat mimo jiné o situaci v Řecku, žádná konkrétní dohoda se však neočekává.

Berlín (Německo): 09:00 Končí stávka strojvůdců železničního dopravce Deutsche Bahn (DB).

New York (USA): Největší světová letecká společnost American Airlines Group zveřejní hospodářské výsledky za první čtvrtletí.


Apple oficiálně zahajuje prodej hodinek

Společnost Apple oficiálně zahajuje prodej svých chytrých hodinek Apple Watch, jejich debut ale bude mít daleko do mánie, která obvykle provází zahajování prodeje nových modelů chytrých telefonů iPhone a tabletů iPad. Hodinky totiž nebudou firemní prodejny Apple Store zatím prodávat vůbec, budou k dostání jen v několika vybraných luxusních obchodech.

Čtvrtletní příjem Googlu vzrostl o 12 procent

Příjem americké internetové společnosti Google stoupl v 1. čtvrtletí o 12 procent a dosáhl 17,26 miliardy dolarů (438 miliard korun).  K výsledku firmě dopomohl i vyšší růst zisků z reklamy, která tvoří značnou část výdělků společnosti. Přesto byly ale příjmy nižší, než očekávali analytici. Celý text - čtěte ZDE.

Zisk i tržby Microsoftu předčily očekávání

Čtvrtletní zisk i tržby americké softwarové společnosti Microsoft překonaly očekávání. Přispěly k tomu především prodeje hardwaru a produktů v oblasti cloudu, které vyrovnaly pokles poptávky po operačním systému Windows. Akcie firmy vzrostly o 2,8 procenta na 44,55 dolaru (112,84 koruny). Celý text - čtěte ZDE.

ČSOB Pojišťovnu opustil Jeroen van Leeuwen 

ČSOB Pojišťovnu opustil na konci března předseda představenstva Jeroen van Leeuwen, který tuzemskou pátou největší pojišťovnu vedl téměř 13 let. Firmu nyní vede místopředseda představenstva Michal Kaněra a pojišťovna hledá van Leeuwenova nástupce. Celý text - čtěte ZDE.

Ropa Brent zdražila na letošní maximum

Cena severomořské ropy Brent ve čtvrtek stoupla o téměř čtyři procenta. Dostala se tak na letošní maximum nad 65 dolarů za barel. Pokračující boje v Jemenu totiž vyvolávají obavy ohledně dodávek této strategicky důležité suroviny z Blízkého východu.