Většina poštovních poboček přejde do deseti let do rukou obcí nebo soukromníků. Potvrdil to na tiskové konferenci ministr vnitra Milan Chovanec a generální ředitel České pošty Martin Elkán.

"Chtěli bychom, aby letos našlo šedesát poboček své partnery," řekl Chovanec. A dodává, že před obchodníky budou dávat přednost obecním úřadům.

V současnosti tvoří síť České pošty celkem 3200 poboček, nejméně 2000 z nich by se mělo stát do roku 2025 franšízami. To znamená, že by se staly součástí obecních úřadů nebo obchodů. A to hlavně v malých obcích, kde pošta prodělává. 

HNBYZNYS NA FACEBOOKU

Byznysovou rubriku Hospodářských novin najdete také na Facebooku.

Zbývá vám ještě 60 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se