Národní železniční dopravce dokázal loni zlepšit své výsledky. Z předloňské dvoumiliardové ztráty se dostal podle mezinárodních účetních standardů do zisku 156 milionů. Čísla podle českého účetnictví už firma nezveřejňuje.
"Naším cílem je Skupinu ČD stabilizovat a držet majoritní podíl na trhu osobní i nákladní dopravy. Budeme proto dál usilovat o zvýšení ziskovosti," popisuje šéf drah Pavel Krtek.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








