Národní železniční dopravce dokázal loni zlepšit své výsledky. Z předloňské dvoumiliardové ztráty se dostal podle mezinárodních účetních standardů do zisku 156 milionů. Čísla podle českého účetnictví už firma nezveřejňuje.

"Naším cílem je Skupinu ČD stabilizovat a držet majoritní podíl na trhu osobní i nákladní dopravy. Budeme proto dál usilovat o zvýšení ziskovosti," popisuje šéf drah Pavel Krtek.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se