Těžební společnost NWR se stále potýká s nízkými cenami uhlí. Jejich výhled navíc není podle finančního ředitele společnosti Marka Jelínka dobrý. Přesto je podle něj firma na dobré cestě k tomu, aby i v takto obtížných podmínkách dokázala normálně fungovat.

"Míra úbytku hotovosti se ale výrazně zpomalí. Ve druhém pololetí vytěžíme více uhlí, než v pololetí prvním a měli bychom začít generovat pozitivní cash flow," říká pro Hospodářské noviny. Akcie firmy odepisují na burze v Praze 7,7 procenta na 24 haléřů za jeden cenný papír.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se