Těžební společnost NWR se stále potýká s nízkými cenami uhlí. Jejich výhled navíc není podle finančního ředitele společnosti Marka Jelínka dobrý. Přesto je podle něj firma na dobré cestě k tomu, aby i v takto obtížných podmínkách dokázala normálně fungovat.
"Míra úbytku hotovosti se ale výrazně zpomalí. Ve druhém pololetí vytěžíme více uhlí, než v pololetí prvním a měli bychom začít generovat pozitivní cash flow," říká pro Hospodářské noviny. Akcie firmy odepisují na burze v Praze 7,7 procenta na 24 haléřů za jeden cenný papír.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.



