Mzdy v podnikatelské sféře by se v příštím roce měly zvýšit o tři až pět procent po odečtení inflace, platy ve veřejném sektoru o pět procent. Požaduje to Českomoravská konfederace odborových svazů (ČMKOS).
"Snížený počet zaměstnanců už dneska zajišťuje stejný objem výroby než před krizí, nelze jim zvyšovat mzdy jen o růst inflace," říká předseda ČMKOS Josef Středula. Připomíná, že úroveň mezd v Česku dosahuje jen 28 procent rakouské hodnoty a 29 procent německé.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








