Mzdy v podnikatelské sféře by se v příštím roce měly zvýšit o tři až pět procent po odečtení inflace, platy ve veřejném sektoru o pět procent. Požaduje to Českomoravská konfederace odborových svazů (ČMKOS).

"Snížený počet zaměstnanců už dneska zajišťuje stejný objem výroby než před krizí, nelze jim zvyšovat mzdy jen o růst inflace," říká předseda ČMKOS Josef Středula. Připomíná, že úroveň mezd v Česku dosahuje jen 28 procent rakouské hodnoty a 29 procent německé. 

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se