Největší tuzemská energetika ČEZ se do roku 2050 zbaví všech elektráren na fosilní paliva a nebude produkovat žádné emise CO2, prohlásil její generální ředitel Daniel Beneš na pařížské konferenci o změnách klimatu.

"Naší strategií je stát se do roku 2050 společností s nulovými emisemi," uvedl Beneš. Dodal ale, že uhelné elektrárny budou hrát v evropské energetice v nadcházejících letech nadále nezastupitelnou roli.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se