Největší tuzemská energetika ČEZ se do roku 2050 zbaví všech elektráren na fosilní paliva a nebude produkovat žádné emise CO2, prohlásil její generální ředitel Daniel Beneš na pařížské konferenci o změnách klimatu.
"Naší strategií je stát se do roku 2050 společností s nulovými emisemi," uvedl Beneš. Dodal ale, že uhelné elektrárny budou hrát v evropské energetice v nadcházejících letech nadále nezastupitelnou roli.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.












