Tržby cestovní kanceláře Exim tours v ČR loni stouply o 16 procent na rekordní 4,3 miliardy korun. Zisk před zdaněním se zvýšil o 57 procent na 221,6 milionu korun. Informoval o tom marketingový ředitel společnosti Stanislav Zíma.

Podle ředitele Exim tours Ferida Nasra je jedním z důvodů navýšení zisku vyšší obsazenost letadel. "Ta se loni zvýšila o tři procenta," řekl Nasra. CK se také dařilo prodat větší podíl zájezdů v režimu first minute a o pětinu méně levnějších dovolených "na poslední chvíli".

HNBYZNYS NA TWITTERU

Byznysovou rubriku Hospodářských novin  najdete také na Twitteru.

Nebýt intervence ČNB, dosáhla by CK zisku minimálně 250 milionů korun. Cestovní kancelář těží i z toho, že je součástí středoevropské skupiny Exim Holding. "Proto díky vysokým objemům nakupovaných kapacit v hotelech, ale i u leteckých přepravců pro celou skupinu dosahuje (cestovní kancelář) vysoce konkurenčních cen," dodal Zíma.

Počet klientů CK loni stoupl o tři procenta na 276 000. Šéf Exim tours očekává za letošní rok nárůst prodeje zájezdů o pět procent meziročně. Vývoj letní sezóny ale může ovlivnit zájem lidí o dovolenou v Tunisku, kde na prodej zájezdů negativně dopadl březnový teroristický útok.

Exim Holding je od roku 2012 součástí německé DER Touristik Köln GmbH, divize REWE Group. Exim tours, cestovní skupina Fischer a Čedok jsou tři největší české cestovní kanceláře. Cestovní skupině Fischer loni stouply tržby na 3,27 miliardy korun. Čedok hospodářské výsledky za loňský rok zatím nezveřejnil.

 

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru