Francie chce zakázat supermarketům vyhazovat neprodané potraviny. Ve čtvrtek francouzští poslanci schválili zákon, který má tomuto plýtvání zabránit.

Neprodané jídlo již nebudou obchody moci ničit nebo vozit na skládky, ale budou ho muset dát dobročinným organizacím nebo zemědělcům jako krmivo pro zvířata.

"Je skandální vidět, jak se do popelnic u supermarketů společně se stále poživatelným jídlem lije bělidlo," cituje deník The Independent socialistického politika Guillauma Garota, který je autorem zákona. Legislativa zakazující likvidaci neprodaných potravin je součástí širších snah francouzské vlády omezit v následujících deseti letech plýtvání potravinami, vysvětluje deník. Francie je známá tím, že společně s Německem vystupuje nejhlasitěji proti plýtvání potravinami.

Zákon je jedna z částí většího balíku legislativy, který se týká energetiky a životního prostředí. Aby definitivně prošel, musí ho francouzští poslanci odsouhlasit jako celek, upozorňuje server Business Insider. Jakmile poslanci balík zákonů schválí, bude ho ještě schvalovat francouzský senát.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.