Vláda ve středu schválila návrh zákona o elektronické evidenci tržeb, která by měla být spuštěna nejdříve v únoru příštího roku.

Slibuje si od ní, že přivede do státní kasy až dvanáct miliard korun z takzvaných nepřiznaných tržeb. Podle Ladislava Minčiče z Hospodářské komory a bývalého náměstka ministra financí Miroslava Kalouska je ale toto číslo nafouknuté.

O mnohem větší peníze podle něj navíc rozpočet přichází třeba v obchodu s výrobky, které podléhají velké spotřební dani, jako jsou minerální oleje. Miliardy unikají také v "tricích" s odvody DPH.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se