Vláda ve středu schválila návrh zákona o elektronické evidenci tržeb, která by měla být spuštěna nejdříve v únoru příštího roku.
Slibuje si od ní, že přivede do státní kasy až dvanáct miliard korun z takzvaných nepřiznaných tržeb. Podle Ladislava Minčiče z Hospodářské komory a bývalého náměstka ministra financí Miroslava Kalouska je ale toto číslo nafouknuté.
O mnohem větší peníze podle něj navíc rozpočet přichází třeba v obchodu s výrobky, které podléhají velké spotřební dani, jako jsou minerální oleje. Miliardy unikají také v "tricích" s odvody DPH.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.











