Čtyřiaosmdesátiletý generální ředitel a hlavní akcionář jednoho z největších amerických filmových studií se rozhodl odstoupit, oznámila televizní stanice CNBC. Místo v čele společnosti 21st Century Fox plánuje předat synovi Jamesovi.

Rupert Murdoch by měl z čela společnosti odejít nejpozději do začátku roku 2016. Nadále by se však na řízení společnosti částečně podílel, a to jako šéf správní rady. Ve vedení společnosti by měl působit i Murdochův druhý syn Lachlan.

Oficiální oznámení by podle CNBC mělo přijít brzy. Společnost Fox však na žádost o vyjádření zatím nereagovala.

Rupert Murdoch je mediální magnát a miliardář, který je považován za jednoho z nejvlivnějších lidí na světě. Jeho rodina je na 77. příčce v žebříčku nejbohatších miliardářů podle magazínu Forbes. Kromě filmové společnosti a stanice Fox Murdoch vlastní řadu dalších významných médií po celém světě a investuje do nich. Patří mezi ně i britský bulvární deník The Sun, ale také tradiční noviny The Times.

Z dílny filmových studií 20th Century Fox, která pod firmu spadají, pochází například filmy Star Wars, Avatar nebo Doba ledová.

HNBYZNYS NA FACEBOOKU

Byznysovou rubriku Hospodářských novin najdete také na Facebooku.

Firma 21st Century Fox vznikla rozdělením mediálního konglomerátu News Corporation na vydavatelskou společnost stejného jména a zábavní společnost 21st Century Fox, která zahrnuje televizi Fox, filmová studia a řadu kabelových televizí.

Plán rozdělení schválili akcionáři News Corporation přesně před dvěma lety. Rupert Murdoch se pak stal předsedou správních rad obou firem a generálním ředitelem 21st Century Fox. V ní rodina drží podíl 39,4 procenta.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru