Tuzemská ekonomika si v současné době užívá zcela přirozeného růstu, věří guvernér České národní banky (ČNB) Miroslav Singer. "Již nejsme v tunelu, na jehož konci bychom viděli světlo. Již jsme z tunelu venku," uvedl na konferenci k současnému stavu české a evropské ekonomiky, kterou pořádala společnost Citibank.
Český trh zažil podle něj dramatický obrat k lepšímu. "Co klesalo a mělo růst, teď roste, co rostlo a nemělo růst, například nezaměstnanost, tak klesá, a co rostlo málo, roste rychle," shrnuje. Ekonomika nyní podle něj roste zdravě ve všech oblastech. "Investuje se, stoupá spotřeba vlády, což není v situaci ekonomiky, která jde nahoru, překvapivé, a samozřejmě roste i spotřeba domácností," vyjmenovává Singer.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.






