Výrobce součástek pro automobily Continental Automotive Czech Republic z Jičína loni zvýšil tržby o 11 procent na 51,7 miliardy korun. Hospodaření firmy, která patří mezi největší výrobní podniky v České republice, skončilo ziskem 1,71 miliardy korun. Předloni měla firma ztrátu 1,28 miliardy korun, a to kvůli tvorbě opravné položky na kapitalizovaný vývoj a přecenění závazků v eurech. Vyplývá to z účetní závěrky společnosti založené firmou do sbírky listin.

Continental Automotive Czech Republic zahrnuje závody v Jičíně, Frenštátu pod Radhoštěm, Brandýse nad Labem, Trutnově a Adršpachu. Loni do struktury firmy přibylo kompetenční a vývojové centrum, které bylo otevřeno v Ostravě. Počet zaměstnanců firmy loni vzrostl o pět procent na průměrných 7285 lidí.

Přibližně 95 procent obratu firma loni získala z exportu. Hlavní pro růst tržeb jsou odběratelé v zemích Evropské unie, kam loni firma dodala zboží za více než 44 miliard korun. Největšími odběrateli jsou skupiny Volkswagen, Ford, General Motors, Renault, BMW, PSA a Daimler Chrysler.

Závod v Jičíně vyrábí posilovače brzd a brzdové válce. Ve dvou závodech v Brandýse se dělají rádia, navigace, přístrojové desky, ovladače klimatizací, střešní moduly a palivové dopravní jednotky. Adršpach produkuje ostřikovače skel a světel a Trutnov palivová čerpadla a ventily na recirkulaci výfukových plynů. Frenštátský závod dělá různé elektronické systémy pro karoserie, přístrojové desky a řízení motorů a senzory teploty, rychlosti a polohy.

Vedle jičínské společnosti je hlavní akvizicí německého světového koncernu Continental v ČR pneumatikářská společnost Continental Barum Otrokovice.