Všech 38 hobbymarketů bauMax v České republice a na Slovensku údajně koupí německý řetězec obchodů pro kutily Obi. S odvoláním na informované zdroje o tom v pondělí informovala agentura APA. Dohoda by mohla být podepsána ještě tento měsíc. Baumax zprávu označil za spekulace a odmítl se k ní vyjádřit.

Baumax původně plánoval, že se stáhne z Rumunska, Bulharska, Chorvatska, Turecka a Maďarska, a zaměří se na Rakousko, Slovensko a Českou republiku, upozornila APA. Strategie se však podle zdroje v posledních měsících změnila.

BauMax je už několik let v hluboké krizi, firmu vyčerpala expanze do východní Evropy. V roce 2013 společnost prohloubila čistou ztrátu na 189 milionů eur (5,1 miliardy korun) ze 126 milionů eur o rok dříve. Údaje za loňský rok zatím nejsou k dispozici.

%insert_attachment[59500830] priloha.html%

V Česku loni hobbymarkety Baumax prohloubily ztrátu na 562 milionů korun z 471 milionů korun v roce 2013. Baumax byl ve ztrátě pátým rokem za sebou. Tržby loni firmě klesly o šest procent na 3,65 miliardy korun. Na českém trhu Baumax provozuje 24 hobbymarketů, počet zaměstnanců loni činil 1 220.

Slovenský list Hospodárske noviny už na počátku tohoto měsíce s odvoláním na svůj zdroj napsal, že všech 14 hobbymarektů Baumax na Slovensku má převzít Obi, firma však zprávu odmítla komentovat. Loni na Slovensku firma prohloubila ztrátu na 7,84 milionu eur z 0,6 milionu eur. Tržby jí na Slovensku klesly o zhruba pět procent na 107,2 milionu eur.