PayPal koupí za 890 milionů dolarů (asi 22 miliard Kč) poskytovatele internetového převodu peněz Xoom. Akvizice má podpořit expanzi PayPalu v Latinské Americe, Indii a Číně a přichází několik dní před plánovaným oddělením firmy od jejího majitele eBay.

Xoom je aktivní ve 37 zemích a má 1,3 milionu uživatelů. Lidem umožňuje přesun peněz prostřednictvím počítačů, mobilních telefonů a tabletů.

Převzetí umožní firmě méně rizikovou expanzi na nové trhy. Po dokončení dohody by Xoom měl působit jako samostatná služba v rámci PayPalu. Ten umožňuje uživatelům internetové platby za nákupy a elektronický přesun peněz.

HNBYZNYS NA TWITTERU

Byznysovou rubriku Hospodářských novin  najdete také na Twitteru.

PayPal nabídl za jednu akcii Xoom 25 dolarů v hotovosti. Ve srovnání se středeční závěrečnou cenou akcií to pro majitele čínské společnosti představuje zisk 21 procent. Dohoda by měla být dokončena na konci roku, napsala agentura Reuters.

PayPal měl na konci prvního čtvrtletí ve 203 zemích 165 milionů aktivních uživatelů. Příjmy firmy se loni zvýšily o 19 procent na 8,03 miliardy dolarů (téměř 200 miliard korun) a objem plateb vzrostl o 26 procent na 235 miliard dolarů (asi 6 bilionů korun).

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist