Když člověk projí víc, než vydělá, zadluží se. Když v projídání pokračuje a nesplácí, přijde na něj časem exekuce a zabaví mu vše od chaty po televizi. Asi vás to překvapí, ale státy to s bankroty tak tvrdé nemají - ano, je problém s dovozy, se zahraničními investory, inflace může dramaticky vyletět... ale navzdory všem těmto neduhům se zemi bankrot může vyplatit (jako se vyplatil třeba nedávno Polákům, když těsně po revoluci odmítli platit dluhy nasekané komunistickými vládami).
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.











