Odchod Řecka z eurozóny ustojíme my i ostatní velké banky. Měli jsme dost času, abychom se na grexit připravili, říká šéf Citigroup pro Evropu, Afriku a Střední východ James Cowles. Kromě řecké krize se podle něj bude muset evropská ekonomika vypořádat i s jinými problémy. Především situací na Ukrajině a v Rusku a pak také otázkou vysoké nezaměstnanosti mezi mladými lidmi.

Jaký dopad bude mít podle vás krize v Řecku na banky působící v eurozóně?
Myslím, že banky měly nějaké tři nebo čtyři roky, aby se na takovou situaci připravily. Riziko pro bankovní systém tak není příliš velké, všechny banky, včetně té naší, značně omezily svou angažovanost v Řecku. Ale uvidíme, jak trh zareaguje.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.