Druhá největší britská banka Barclays hodlá během dvou let zrušit více než 30 tisíc pracovních míst. Informoval o tom britský list The Times s odvoláním na své zdroje. Počet zaměstnanců banky by tak do konce roku 2017 mohl klesnout o 25 procent ze 132 pod 100 tisíc.

Přitom ještě v květnu mluvilo vedení společnosti o tom, že propustí jen okolo 19 tisíc lidí. Společnost tak stále více tlačí na snižování nákladů.

Součástí původního plánu, jenž měl pomoct bance se zotavením, bylo i zřízení jakési "špatné části" společnosti, do které by se převedly operace z oblasti investičního bankovnictví a veškeré evropské operace z oblasti drobného bankovnictví.

"Náklady jsou důležité, ale ve skutečnosti nám jde především o navýšení celkových tržeb skrze snížení nákladů na růst kapitálu," řekl pro agenturu Bloomberg prozatímní šéf banky John McFarlane.

HNDomácí na Twitteru

Domácí rubriku Hospodářských novin  najdete také na Twitteru.

Ten na začátku července nahradil generálního ředitele Antonyho Jenkinse. Společnost výměnu vrcholových manažerů zdůvodnila právě nedostatečným důrazem na zvyšování zisků a snižování nákladů.

Barclays se v posledních letech potýkala s řadou problémů. Letos v květnu se například dohodla, že zaplatí americkým a britským úřadům téměř dvě miliardy dolarů (zhruba 50 miliard Kč) za urovnání obvinění z podílu na manipulacích na devizovém trhu.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist