Stojí až o tři koruny na litr víc než jejich obyčejná varianta, za to prý ale výrazně zvýší výkon motoru, pročistí ho a zvýší ujetou vzdálenost. Prémiová paliva, nabízená téměř všemi většími tuzemskými sítěmi čerpacích stanic, představují pro někoho naprosto zbytečný luxus, zatímco pro jiné nezbytnost.
Podle analytika karetní společnosti Expensa Daniela Pospíšila nejde v případě paliv typu V-Power (Shell), MaxxMotion (OMV) či Verva (Benzina) o falešné pozlátko, avšak jejich přednosti vzhledem k vyšší cenně valná většina řidičů sotva užije.
"Když si spočítáte, že průměrné stáří vozu je u nás 13 až 14 let, tak proč byste to dělali?" říká Pospíšil o nákupu dražších paliv.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.










