Jeremy Clarkson, donedávna moderátorská hvězda motoristického pořadu Top Gear na britské BBC, bude spolu s kolegy Jamesem Mayem a Richardem Hammondem točit nový motoristický pořad pro společnost Amazon, která provozuje internetovou televizi Amazon Prime. Jeremy Clarkson to oznámil na svém Twitteru. Doposud se přitom spekulovalo, že Clarkson bude spolupracovat s konkurenční firmou Netflix.

"S nadšením vám oznamuji, že Hammond, May a já jsme podepsali dohodu s Amazon Video," napsal na svém Twitteru. V dalším příspěvku pak s humorem dodal, že mu Amazon nedovolil stát se hlavním pilotem firemních dronů, ale že po něm a jeho spolupracovnících chce motoristický pořad.

"Cítím se, jako kdybych přestoupil z dvojplošníku do vesmírné lodi," pochvaloval si moderátor spolupráci s Amazonem. Producentem pořadu bude bývalý člen týmu Top Gearu a Clarksonův přítel Andy Wilman. Ve vysílání se nicméně již neobjeví postava závodníka známého jen pod jménem The Stig. První díly nového pořadu by se měly na Amazon Prime objevit v roce 2016.

Clarkson musel v březnu na BBC skončit kvůli incidentu, kdy napadl jednoho ze členů televizního štábu, protože mu nezajistil požadované občerstvení. Za to Clarksona dokonce vyšetřovala policie. BBC za něj a jeho dva kolegy, kteří odešli s ním, našla náhradu. 

O smlouvu s Clarksonem usiloval konkurenční kanál ITV nebo internetová společnost Netflix. 

Pořad Top Gear sledovalo asi 350 milionů diváků. Jde o jeden z nejúspěšnějších a nejvýnosnějších pořadů BBC. Více než milion fanoušků z celého světa krátce po stažení Clarksona z pořadu podepsal petici proti jeho odvolání. Zastal se ho i britský premiér David Cameron. Ani to však šéfy BBC neobměkčilo a moderátorovi smlouvu neobnovili.