Ve věku 90 let zemřel Jerome Kohlberg mladší, zakladatel soukromé investiční společnosti Kohlberg Kravis Roberts (KKR) a průkopník tzv. leveraged buyout, tedy koupě firmy financované z velké části dluhem. Listu The New York Times to řekl jeho syn James.

Podle Jamese Kohlberga zemřel jeho otec ve čtvrtek ve svém domě v Massachusetts. Příčinou smrti byla rakovina.

Kohlberg začal pracovat v roce 1955 v investiční bance Bear Stearns, kde vedl své mladší kolegy, Henryho Kravise a George Robertse. Všichni tři pak v roce 1976 založili firmu KKR. 

KKR nejvíce proslavilo převzetí tabákového a potravinářského konglomerátu RJR Nabisco, zaznamenané v knize Barbarians at the Gate: the Fall of RJR Nabisco (Barbaři před branami: pád RJR Nabisco). Dohoda byla první vlaštovkou budoucích dalších velkých, často nepřátelských firemních převzetí. Kohlberg odešel z KKR v roce 1987, rok předtím, než byla dohoda dokončena, a přeorientoval se z velkých leveraged buyout směrem k menším dohodám dosaženým v rámci přátelských podmínek ve své nové firmě. 

"Jerry byl čestný muž s morální odvahou," uvedl v prohlášení zaslaném agentuře Reuters jeho bývalý partner George Roberts. "Jerry se staral o lidi a zdarma jim věnoval svůj čas i své bohatství. Henry a já jsme hrdí, že název naší firmy je Kohlberg Kravis Roberts." Kravis ho pak nazval vizionářem, který hrál důležitou roli při vývoji modelu firem soukromého kapitálu v 60. letech, a pochválil jeho filantropickou práci.