V České republice včelaří více než 52 tisíc lidí a další se stále přidávají. Jen od začátku letošního roku se do Českého svazu včelařů přihlásilo tisíc nových členů. Většině z nich je mezi třiceti a padesáti lety, přičemž průměrný věk českého včelaře je okolo 60 let.

"Poslední dva roky začíná počet našich členů stoupat a začínají včelařit ti, kteří mají rodiny, chaty nebo dům se zahradou," souhlasí tajemník Českého svazu včelařů Milan Petrů.

Obliba včelaření je v Česku výjimečná i v evropském měřítku. "Před námi jsou už pouze Řecko, Maďarsko a Slovinsko. Personálně je chov včel zajištěn v rámci naší země nadprůměrně," vysvětluje akademik Antonín Přidal z Mendelovy univerzity v Brně, kde mají posluchači možnost pod Ústavem zoologie, rybářství, hydrobiologie a včelařství studovat včely.

"Zájem je velký a neustále narůstá, zejména o ekologické formy chovu bez používání léčiv s rizikem toxických stop," přibližuje vedoucí oddělení včelařství a zároveň dodává, že se i v České republice med prodává skoro nejlevněji v celé EU.

Zbývá vám ještě 60 % článku
Předplatné za 30 Kč
  • První 2 měsíce za 30 Kč měsíčně, poté za 159 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.