V zakázce na další tříletý provoz registru vozidel vybralo ministerstvo dopravy společnost O2. Nahradit má od října dosavadního provozovatele problematického registru, kterým je firma ICZ.

V současnosti stále běží lhůty na odvolání uchazečů a poté ministerstvo přikročí k podpisu smlouvy s vítězem, řekl v pátek bez dalších podrobností mluvčí úřadu Zdeněk Neusar. Registr vozidel opakovaně zkolaboval v létě 2012 a poté se řadu měsíců potýkal s problémy a byl pomalý.

Podle informací ČTK zvítězila společnost O2 s cenou zhruba 40 milionů korun za celé tříleté období. To představuje výraznou úsporu proti očekávaným cenám. Úřad původně očekával, že jej provoz registru za tři roky vyjde na 140 milionů korun, což je zhruba totožná cena, jakou platí dosud.

Operátor O2 už nyní s elektronickými registry dopravního resortu pracuje a zajišťuje pro ně datový přenos.

"Společnost O2 vybrala výběrová komise mezi sedmi zájemci. Výsledky řízení už napadl současný provozovatel, Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) nicméně jeho námitku zamítl," uvedl Neusar.

HNBYZNYS NA TWITTERU

Byznysovou rubriku Hospodářských novin  najdete také na Twitteru.

Součástí smlouvy má být i vylepšení systému a zajištění školení úředníků k snazšímu přechodu na nové funkce, které bude registr mít. "Potřebujeme vylepšit některé funkce registru a zajistit spolehlivý provoz. Za samozřejmé považuji, že chceme odpovídající službu koupit co nejvýhodněji," uvedl při vypsání zakázky ministr dopravy Dan Ťok (za ANO).

Centrální registr vozidel vyřizuje žádosti spojené s přihlašováním a odhlašováním automobilů. ICZ nahradil dřívějšího provozovatele registru, firmu ATS Telcom.

Ta systém spravovala od léta 2012, kdy registr přešel pod ministerstvo dopravy. Komplikovaný přechod z jednoho úřadu na druhý způsobil dlouhé fronty žadatelů o změny v registru na přepážkách.