Dánský výrobce populárních stavebnic Lego letos otevřel novou výrobní halu u Kladna. Jako jeden z největších zaměstnavatelů Středočeského kraje zaměstnává na ploše dvaadvaceti fotbalových hřišť už 2500 lidí. Právě pro ně nyní firma buduje nový park s odpočinkovými zónami.

HNBYZNYS NA TWITTERU

Byznysovou rubriku Hospodářských novin  najdete také na Twitteru.

Nový areál se bude skládat kromě parku také z posilovny, dětského hřiště, kurtu na plážový volejbal nebo dráhy na in-line brusle. A řadu součástí parku jako například lavičky společnost postaví jak jinak než z Lega.

"Vizí je vytvořit venkovní prostor uprostřed zeleně, který bude sloužit zaměstnancům jako alternativní pracovní prostředí, podpoří týmového ducha a kreativitu," říká zástupkyně společnosti Daniela Swartová.

Všechny části parku zaujmou rozlohu zhruba 10 tisíc metrů čtverečních a v celém areálu bude pro zaměstnance dostupné wi-fi připojení. Zelenější a na kostky plnější mají být ale i některá další zákoutí v okolí hal.

Kladno je jedním z pěti míst světa, kde Lego vyrábí a kompletuje své stavebnice. Dalším velkým projektem podobným tomu v Česku je výstavba nového centra firmy v domovském Billundu. Tam roste Lego House, který má sloužit jako muzeum hraček a reklama na značku.

Zvenčí nová budova připomíná stavebnici Lega a interiéry údajně využijí plastové kostky u řady zajímavých i funkčních prvků. Hotovo má být v příštím roce.

Lego loni utržilo 28,6 miliardy dánských korun (105 miliard korun) a vydělalo sedm miliard dánských korun. Téměř polovina zisku šla podle vedení společnosti do investic výstavby pro výrobu a zkvalitňování pracovního prostředí.