Automobilce Porsche se letos v Česku daří. Od ledna do července si Češi koupili 213 vozů této značky, což je o 45 procent více než loni. Sportovní modely ale tvoří menší část prodeje, nejprodávanější jsou SUV, tedy sportovně užitkové vozy. 

HNBYZNYS NA TWITTERU

Byznysovou rubriku Hospodářských novin  najdete také na Twitteru.

Automobilka Porsche má v Česku své kořeny. Zakladatel značky Ferdinand Porsche se narodil před 140 lety třetího září 1875 ve Vratislavicích nad Nisou. Stál mimo jiné u zrodu legendární značky VW Brouk a jeho rodina má podíl v koncernu VW do současnosti.

Nejprodávanějším modelem Porsche na českém trhu je Cayenne s 69 vozy. Následuje menší SUV Macan, který si pořídilo 57 zájemců. Ze sportovních modelů je nejúspěšnější model 911 se 17 prodanými vozy a dalšími devíti v provedení cabrio.

Jeden majitel z Česka si pak odvezl hybridní supersportovní Porsche 918 z limitované edice s cenou začínající na 21,5 milionu korun, což je v současnosti nejdražší sériově dodávaný model značky. Supersportovní značka zrychlí z nuly na 300 km/h za 22 vteřin.

Celkem prodala Porsche centra v Česku od roku 1992 více než 2000 sportovních a luxusních vozů této značky. Loni jich bylo 250 a letos oficiální dovozce očekává další růst. Porsche je tak nejrozšířenější značkou sportovních vozů na českém trhu.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru