Společnost Apple oznámila uzavření partnerství s jednou z největších počítačových firem Cisco. Je to jen rok od chvíle, kdy výrobce zařízení s nakousnutým jablkem uzavřel podobnou dohodu s gigantem IBM. 

Nové partnerství umožní firemním zákazníkům využívat služby firmy Cisco prostřednictvím softwaru iOS, který běží na produktech Applu. Obě firmy tak vyvinou několik aplikací, aby šlo využívat na iPhonech a iPadech nástroje, mezi něž patří Cisco Spark. Ten umožňuje rychlou komunikaci a spolupráci na projektech v rámci firmy, například Cisco WebEx sloužící k videokonferencím či Cisco Telepresence.

Současný generální ředitel společnosti Apple Tim Cook v tiskové zprávě uvedl, že téměř každá společnost v žebříčku Fortune 500 využívá iOS pro firemní účely.

Podle Cooka změnily iPhony a iPady způsob, jakým dnes probíhá práce uvnitř společností. Spolupráce s Cisco má tak maximalizovat potenciál iOS a vést k větší produktivitě zaměstnanců.

Navíc se o služby společnosti Cisco opírá téměř 95 procent všech firem v již zmíněném žebříčku Fortune 500. Ten sestavuje každý rok časopis Fortune a zahrnuje do něj 500 amerických soukromých a veřejných korporací s nejvyšším hrubým obratem.

Na detailech spolupráce pracovalo vedení obou společností deset měsíců. "Je jasné, že partnerství s firmou Cisco umožní změnit způsob práce ve firmách," řekl Cook.

Apple se snaží již od uzavření partnerství s IBM proniknout na dvoubilionový firemní trh. Jedním z impulsů k zaměření společnosti na firemní zákazníky jsou i klesající prodeje nových iPadů. Za posledních šest čtvrtletí došlo k poklesu příjmů z jejich prodejů o 24 procent.

Produkty Applu se navíc staly populárními mezi mnohými zaměstnanci společností a firmám tak podle serveru MarketWatch často nezbývá nic jiného, než tuto preferenci akceptovat a přizpůsobit se.

Cookova firma se tak rozhodla přitvrdit v konkurenci Microsoftu. Většina aplikací je totiž stále primárně napsaná a tedy i spustitelná pouze na zařízeních Billa Gatese.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist