Přesně před deseti lety začalo v Česku platit nařízení Evropské unie o povinném zpětném odběru vysloužilého elektrozařízení. A Češi se přizpůsobili velmi rychle: za deset let odevzdali neziskové organizaci Asekol 137,4 tisíc tun vysloužilých drobných elektrozařízení, jako například laptopů, mobilů nebo rádií.
Tedy skoro tolik, kolik by vážily tři Titaniky. Recyklací elektroodpadu se také uspořilo více než 12 miliard korun. Asekol jako první zavedl speciální kontejnery na drobný elektroodpad, díky nimž výběr malých elektrospotřebičů narostl o polovinu. Kromě kontejnerů mohou lidé vracet elektroodpad do obchodů s elektronikou nebo do sběrných dvorů.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.







