Čeští skláři a výrobci keramiky loni utržili přes 45 miliard korun. Dle údajů z výroční zprávy Asociace sklářského a keramického průmyslu, se tak podařilo celkem 141 společnostem zvýšit tržby oproti předchozímu roku o více než osm procent.

"Firmy si oproti situaci před pěti lety vedou velmi dobře. Provedly restrukturalizaci a s novými vlastníky se jim daří. Je to vidět i na rostoucím počtu zaměstnanců," řekl na sjezdu Asociace sklářského a keramického průmyslu v Poděbradech Petr Mazzolini, prezident asociace a manažer zpracovatelských firem společnosti AGC Flat Glass Czech.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se