Internetový servis Twitter ve středu jmenoval výkonným předsedou správní rady bývalého manažera společnosti Google Omida Kordestaniho (51). Je to další krok firmy ve snaze o obnovení růstu a dosažení ziskovosti poté, co Twitter minulý týden jmenoval trvalého generálního ředitele.

Kordestani působil v Googlu od roku 1999 a byl v pořadí jeho 11. zaměstnancem; zastával tam řadu rolí, včetně funkce jednoho z výkonných ředitelů. Ve Twitteru bude působit jen ve správní radě, o jeho úkolech ale firma nic podrobnějšího nesdělila.

Před týdnem Twitter jmenoval svým stálým generálním ředitelem spoluzakladatele firmy Jacka Dorseyho. Ten po rezignaci někdejšího výkonného šéfa Dicka Costola k letošnímu 1. červenci vykonával tuto funkci jen přechodně. V úterý firma oznámila, že propustí až 336 zaměstnanců, což představuje zhruba osm procent její pracovní síly.

Analytici oslovení agenturou Reuters uvádějí, že Kordestaniho zkušenosti na poli prodeje by se mohly dobře doplňovat se znalostmi a vizí nového výkonného šéfa Dorseyho.

HNBYZNYS NA TWITTERU

Byznysovou rubriku Hospodářských novin  najdete také na Twitteru.

Twitter minulý týden sdělil, že do funkce předsedy dosadí někoho zvnějšku, aby zmírnil obavy z možného střetu zájmů u Dorseyho. Generální ředitel je také šéfem zprostředkovatele mobilních plateb Square, který se údajně chystá vstoupit na akciový trh.

Twitter se snaží své hospodaření maximálně podpořit, výsledky za poslední čtvrtletí totiž ukázaly nejpomalejší měsíční růst počtu uživatelů za poslední dva roky.Respektive od doby, kdy firma vstoupila na akciový trh.Akcie Twitteru od začátku roku klesly o zhruba 20 procent. Za devět let své existence přitom firma nevytvořila zisk a nahromadila celkovou ztrátu téměř dvě miliardy dolarů.

Twitter je bezplatnou službou, jejímž prostřednictvím uživatelé mohou sdělovat krátké vzkazy v délce do 140 znaků. Po celém světě má stovky milionů uživatelů.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru