Francouzská banka Société Générale hodlá zrušit asi 2000 pracovních míst v divizi drobného bankovnictví ve Francii a uzavřít tam 400 poboček. Uvedl to v úterý odborový svaz CFDT. Firma, která je v České republice většinovým vlastníkem Komerční banky, má ve Francii zhruba dva tisíce poboček. Už v září se objevila zpráva, že banka uvažuje o uzavření pětiny z nich.

Banka podle agentury Reuters informovala, že počet rušených míst ještě není potvrzen a že se o něm jedná s odbory. Propouštět hodlá v rámci programů pro odchod do důchodu.

Změny v drobném bankovnictví provádějí banky po celé Evropě. Klientů na pobočkách totiž v důsledku rozšířeného mobilního a internetového bankovnictví ubývá. Bankovní domy se navíc snaží dosahovat vyšších zisků v době, kdy jsou velmi nízké úrokové sazby.

HNBYZNYS NA TWITTERU

Byznysovou rubriku Hospodářských novin  najdete také na Twitteru.

Société Générale je druhou největší veřejně obchodovanou bankou ve Francii. Banka podle svého webu zaměstnává zhruba 148 000 lidí v 76 zemích. V srpnu uvedla, že hodlá v příštích dvou letech dosáhnout úspor v objemu 850 milionů eur.