Zhruba čtyři tisíce horníků se mohou těšit z nové úlevy. Vláda se v pondělí po měsících sporu mezi ministerstvy práce a financí shodla na tom, že o pět let dříve do důchodu budou moci chodit všichni horníci, kteří v hlubinných dolech odpracovali daný počet směn.

Doposud platí nařízení vlády, které možnost odejít dříve do řádného důchodu umožňuje jen horníkům, kteří se touto profesí začali živit před rokem 1993, kdy ještě zákon znal takzvané pracovní kategorie.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se