Ministr financí Andrej Babiš využil velkého zájmu investorů o dluhopisy českého státu. Ministerstvo financí prodalo obligace s dvouletou splatností za 11 miliard korun se záporným výnosem. To znamená, že investoři jsou ochotni platit za to, že českému státu půjčí peníze.

Těchto cenných papírů s dvouletou splatností prodalo ministerstvo již v září a říjnu za 26 miliard korun. I předtím byl zájem investorů natolik velký, že tržní výnos spadl do záporných hodnot. "Díky tomu již ministerstvo financí dosáhlo čistého příjmu státního rozpočtu ve výši 138 milionů korun," uvedla před časem na dotaz HN mluvčí Kateřina Vaidišová.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se