Britská nízkonákladová letecká společnost easyJet vykázala již popáté za sebou rekordní celoroční zisk. Firma v úterý oznámila, že ve finančním roce, který skončil v září, vydělala 686 milionů liber (zhruba 26,5 miliardy korun), tedy o 18 procent více než v předchozím roce.

Tržby společnosti meziročně stouply o 3,5 procenta na 4,68 miliardy liber. Firma přepravila 68,6 milionu cestujících, což představuje meziroční nárůst o šest procent.

Analytici podle agentury Reuters počítají v novém finančním roce s dalším nárůstem zisku easyJetu na 746 milionů liber. "Naše vyhlídky pro delší období jsou příznivé. Očekáváme, že poptávka na našich trzích se udrží a že easyJet bude na těchto trzích nadále vítězit," uvedla generální ředitelka podniku Carolyn McCallová. "Počítáme s růstem počtu cestujících o sedm procent ročně," dodala.

Společnost easyJet podle agentury Reuters demonstrovala svou důvěru v budoucnost rovněž objednávkou dalších 36 letadel Airbus A320. Tato zakázka zahrnuje využití opce na nákup 30 letounů získané v rámci dohody s Airbusem z roku 2013.

McCallová podle serveru BBC rovněž uvedla, že nedávné zřícení ruského letadla si spolu s pátečními teroristickými útoky v Paříži vyžádá zpřísnění bezpečnosti na letištích. "Cesta přes letiště bude trvat o něco déle. Nemyslím si však, že to bude cestujícím vadit, protože bezpečnost musí být na prvním místě," dodala.