Britská nízkonákladová letecká společnost easyJet vykázala již popáté za sebou rekordní celoroční zisk. Firma v úterý oznámila, že ve finančním roce, který skončil v září, vydělala 686 milionů liber (zhruba 26,5 miliardy korun), tedy o 18 procent více než v předchozím roce.

Tržby společnosti meziročně stouply o 3,5 procenta na 4,68 miliardy liber. Firma přepravila 68,6 milionu cestujících, což představuje meziroční nárůst o šest procent.

Analytici podle agentury Reuters počítají v novém finančním roce s dalším nárůstem zisku easyJetu na 746 milionů liber. "Naše vyhlídky pro delší období jsou příznivé. Očekáváme, že poptávka na našich trzích se udrží a že easyJet bude na těchto trzích nadále vítězit," uvedla generální ředitelka podniku Carolyn McCallová. "Počítáme s růstem počtu cestujících o sedm procent ročně," dodala.

Společnost easyJet podle agentury Reuters demonstrovala svou důvěru v budoucnost rovněž objednávkou dalších 36 letadel Airbus A320. Tato zakázka zahrnuje využití opce na nákup 30 letounů získané v rámci dohody s Airbusem z roku 2013.

McCallová podle serveru BBC rovněž uvedla, že nedávné zřícení ruského letadla si spolu s pátečními teroristickými útoky v Paříži vyžádá zpřísnění bezpečnosti na letištích. "Cesta přes letiště bude trvat o něco déle. Nemyslím si však, že to bude cestujícím vadit, protože bezpečnost musí být na prvním místě," dodala.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist