S nejvyššími šéfy pěti velkých čínských bank se tento týden schází premiér Bohuslav Sobotka. Nabízí jim Prahu jako město, kde by si měli vytvořit finanční centrum Číny pro celou střední a východní Evropu.
"Je to jeden z cílů mé cesty tady v Číně, abych zpropagoval tuhle myšlenku. Jednáme s několika dalšími finančními institucemi, aby přišly do Prahy a otevřely tam svou pobočku. Záleží ale na jejich rozhodnutích a jednáních s regulátorem, jestli záměr skutečně dotáhnou do konce," řekl Sobotka. "Kromě toho se snažíme podpořit Prahu jako místo, které by mohlo být pro Čínu přepravním uzlem pro region střední a východní Evropy."
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.











