Japonští výrobci elektroniky Toshiba a Fujitsu uvažují o spojení svých divizi osobních počítačů. Agentuře Reuters to řekly informované zdroje. Podle japonských médií by se k této fúzi mohla přidat i společnost Vaio, která se loni oddělila od elektronického koncernu Sony.

Toshiba a Fujitsu se podle zdrojů chtějí zbavit aktivit, které mají dlouhodobé potíže. Toshiba navíc potřebuje peníze kvůli nákladům nedávného účetního skandálu a už některé své aktivity prodává. V pátek Toshiba sdělila, že zvažuje různé alternativy, o ničem ale nerozhodla.

Fujitsu oznámila záměr oddělit divizi osobních počítačů už v říjnu. V pátek uvedla, že rovněž uvažuje o různých možnostech.

Japonský ekonomický list Nikkei napsal, že Toshiba, Fujitsu a Vaio uvažují o třístranné fúzi aktivit na poli osobních počítačů. Spojená firma by získala přes 30 procent japonského trhu a předstihla by nynější japonsko-čínskou jedničku NEC Lenovo Japan Group, která má na trhu přes 26 procent. Mluvčí Vaio označil zprávu za spekulaci a dodal, že firma s nikým nejedná.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist