Německým hobbymarketům OBI v ČR loni klesl zisk o 29 procent na 101 milionů korun. Tržby řetězce stouply o tři procenta na pět miliard korun, uvádí to výroční zpráva společnosti.

OBI loni dokončilo přestavbu zahradnického centra marketu v Hradci Králové, zmodernizována byla i prodejna v pražských Roztylech. Firma také zavedla on-line objednávkový systém na svých internetových stránkách. "Hlavním cílem společnosti zůstává obhájení stabilní pozice na českém trhu a udržení dobrého výsledku hospodaření," uvádí společnost ve zprávě.

OBI provozuje v ČR 29 prodejen. K nim se zřejmě přidá dalších šest marketů, které společnost koupila od rakouského řetězce Baumax. Prodejny v Brně, Jihlavě, Liberci, Ostravě-Rudné, Přerově a ve Zlíně jsou nyní zavřené. Například bývalý obchod Baumaxu v brněnské Sokolově ulici je ale již v barvách OBI. Market v Ostravě se nyní rekonstruuje a rozšiřuje a brzy ho čeká slavnostní otevření.

HNBYZNYS NA TWITTERU

Byznysovou rubriku Hospodářských novin  najdete také na Twitteru.

Obrat trhu se zbožím pro dům, bydlení a zahradu dosahuje v Česku zhruba 30 miliard korun ročně. Na tuzemském trhu působí sedm hobbymarketových řetězců - OBI, Bauhaus, Baumax (Merkury Market), Globus Baumarkt, Hornbach Baumarkt, Uni Hobby a Mountfield.

Konkurenčním hobbymarketům Hornbach v Česku stouply ve finančním roce 2014/2015 tržby o devět procent na 5,16 miliardy korun. Zisk se meziročně téměř nezměnil a zůstal na úrovni 143 milionů korun.